SP1 Aktualności Spacer po Parku Mużakowskim piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10994086

-------------------------------------

 BHP
Spacer po Parku Mużakowskim

   W sobotę, 5 października 2013 r., wybraliśmy się do perły naszego regionu - Parku Mużakowskiego w Łęknicy. W wycieczce brali udział uczniowie klas czwartych. Pogoda nam sprzyjała, było ciepło i słonecznie. W towarzystwie miłego przewodnika zwiedziliśmy niezwykle piękne miejsca, które co roku przyciągają tysiące turystów szukających ciszy, spokoju, ładu, porządku oraz odpoczynku.
   Park Mużakowski (niem. Park von Muskau, Muskauer Park lub Fürst-Pückler-Park) to największy park stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech, całość zajmuje prawie 730 ha powierzchni. Jego twórcą był niemiecki omnibus - arystokrata, podróżnik, pisarz i architekt krajobrazu, książę Hermann von Pückler. Miejsce to jest żywym dziełem sztuki. Tworzone latami, stanowi ważne świadectwo ukazujące możliwość symbiozy człowieka z naturą.
   Dowiedzieliśmy się sporo o historii parku, o zmianach, które w nim zachodziły, o gatunkach drzew i pałacu wznoszącym się dumnie pośród wyniosłych, wysokich drzew.
   Po wyczerpującej, ożywczej wędrówce, oddaliśmy się rozkoszom ziemskim, wcinając ze smakiem kiełbasę.
   I Was zapraszamy do wędrówki po Parku Mużakowskim. Wcześniej zobaczcie zdjęcia.
Bożena Masłowska, Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA