SP1 Aktualności Sukces Mileny na 14 Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995543

-------------------------------------

 BHP
Sukces Mileny na 14 Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu

   W dniach: 3-5 października 2013 Milena Wroczyńska z klasy VIa była z rodzicami i panem Andrzejem Woźniakiem w Hlohovec na Słowacji. Wraz z dziećmi z innych krajów uczestniczyła tam w integracyjnych zajęciach plastycznych, warsztatach graficznych, wernisażach dwóch wystaw oraz zwiedziła Światową Wystawę Ilustracji Książkowej dla Dzieci w Bratysławie. Cały wyjazd był nagrodą za wykonanie ekslibrisu na 14 Biennale, na które napłynęło 2529 prac 2149 dzieci w wieku od 6 do 15 lat z 16 krajów świata – m. In. z Argentyny, Bułgarii, Chin, Estonii, Indii, Litwy, Słowenii, Węgier… . Tegoroczna edycja konkursu przebiegał pod wdzięcznym tytułem: „Kwiaty”, a odbyła się z okazji 900-lecia miasta Hlohovec.

  Oprócz pracy Mileny na wystawie pokonkursowej znalazły się jeszcze ekslibrisy dwóch uczennic z naszej szkoły : Amelki Janiak i Karoliny Węgłowskiej. Dodatkowym wyróżnieniem przez Organizatorów było umieszczenie pracy Mileny na stronie tytułowej katalogu pokonkursowego oraz na pocztówce. Reprodukcje ekslibrisu Mileny trafią więc wszędzie tam, skąd nadeszły prace na Biennale: do Argentyny, Bułgarii, Chin, Estonii, Indii, na Litwę, do Słowenii, na Węgry…
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA