SP1 Aktualności Gdzie jest BEN? poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11024232

-------------------------------------

 BHP


Gdzie jest BEN?

   W jaki sposób sprawić, żeby nauka języka stała się przyjemnością? U nas angielskiego uczy Ben. Ben to zabawna pacynka, która na zajęciach mówi tylko po angielsku. Ben uczy naszych najmłodszych uczniów nowych słówek, rozmawia z nimi po angielsku, wygłupia się, pisze po tablicy. Dzieci od razu go pokochały, zapraszając do wspólnej zabawy. Od pomysłowości nauczyciela zależy, w jaki sposób pacynka zostanie wykorzystana, by za jej pomocą można było przekazywać wiedzę w formie zabawy. Dzięki niej dzieci wykazują większą koncentrację uwagi oraz zainteresowanie tematem, a co za tym idzie szybciej się uczą. Okazało się, że także szóstoklasiści uwielbiają Bena. Towarzyszył im na lekcjach i występował razem z nimi podczas apelu z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Takie przywiązanie do maskotki trzeba było wykorzystać! Nawiązałam więc współpracę ze szkołami z innych europejskich krajów. Wiele szkół także ma swoją ukochaną maskotkę. Dało to początek projektowi eTwinning „Mascots trip across Europe”. Założeniem projektu jest podróżowanie klasowych maskotek po Europie. Raz w miesiącu będziemy wymieniać się maskotkami z innymi szkołami europejskimi. Tak, więc nadszedł czas pożegnania i Ben został wysłany do szkoły w Hiszpanii. Przed „podróżą” nakręciliśmy filmy video, stworzyliśmy prezentację, przedstawiając go kolegom z Hiszpanii. Dzieci z dużym zaangażowaniem próbowały przekazać najważniejsze informacje o sympatycznej maskotce, używając przy tym języka angielskiego. Teraz czekamy na relację dzieci ze szkoły w Hiszpanii. Nasz Ben odwiedzi później Wielką Brytanię, Włochy, Czechy, Turcję, Francję, Rumunię, Słowację i Grecję. Będziemy śledzić losy naszego pluszowego przyjaciela. Czekając na jego powrót, będziemy gościć pluszaki z innych szkół. Pierwsza maskotka, która odwiedzi naszą szkołę, pochodzi z Grecji. Nie możemy się doczekać!
Izabela Mielniczek
fot. Izabela Mielniczek

 
STOPKA