SP1 Aktualności EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - 26 września czwartek, 18 stycznia 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7124230
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - 26 września PDF Drukuj Email
 

        Język obcy – ważna sprawa,
Angielski, niemiecki – to dziś podstawa.
By z sąsiadem się dogadać,
Trzeba jego mową władać.
Chcesz pojechać za granicę,
Zwiedzić miasta i stolice?
Poznać Londyn, Berlin, Rzym
Lub w wakacje odkryć Krym?

Nie trać czasu, ucz się pilnie,
Wykorzystaj swój czas zwinnie.
Bo kto języki obce zna,
Ten Europę w garści ma.
Jaki morał jest z wierszyka?
WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA!


W apelu przygotowanym przez nauczycieli języków obcych można było przekonać się na własnej skórze, że języki łączą ludzi. Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku jako festiwal językowej różnorodności. Jest to także okazja, żeby przekonać się, że nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą. EDJ podkreśla znaczenie uczenia się języków przez całe życie, w szkole i poza nią, a także uświadamia, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Można to robić na wiele sposobów, np. poprzez uczenie się wierszy, piosenek, oglądanie filmów, wyjazdy zagraniczne czy współpracowanie z innymi szkołami w ramach programu eTwinning.
Karolina Wojtiuk

fot. Piotr Pałac