SP1 Aktualności Jestem, więc nie śmiecę piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10994097

-------------------------------------

 BHP
Jestem, więc nie śmiecę

   W piątek, 20 września 2013 r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”. W tym roku dbającym o czystość towarzyszyło hasło "Odkrywamy Czystą Polskę". Ze szkoły wyruszyliśmy po trzeciej lekcji i udaliśmy się w różnych kierunkach. Cel był oczywisty i jasny - sprzątać to, co na co dzień, świadomie lub nie, wyrzucamy. Nieważne, drobny papierek po cukierku, puszka po napoju czy duże opakowanie po chipsach - wszystkie napotkane na drodze śmieci wylądowały w naszych workach. Dzieci chętnie, z energią i uśmiechem na twarzach - co widać na zdjęciach! - zaangażowały się w zbieranie nieczystości. Na koniec grupa, której towarzyszyłem z aparatem, rzucała w niebo liście. Odrobina powietrza i ruchu zawsze poprawiają samopoczucie.
   Jestem, więc nie śmiecę. Jestem, żyję tu, na Ziemi, w Europie, w Polsce, dbam o środowisko, dbam o estetykę miejsca zamieszkania. Czy to ładny widok - papiery, plastiki, butelki, folie leżące gdzie popadnie? Na to pytanie nie trzeba odpowiadać.
Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA