SP1 Aktualności Rozpoczęcie roku szkolnego 2013-2014 wtorek, 21 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11004120

-------------------------------------

 BHP
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013-2014

   Rzeczywiście, niejaki Henio załatwił nam wszystkim, że nie musieliśmy iść do szkoły 1 września. Miło z jego strony, nieprawdaż? Spotkaliśmy się za to w poniedziałek, 2 września o godzinie 9 na placu apelowym przed naszą piękną, zieloną i otoczoną zielenią, szkołą.

   Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przybyli goście z Urzędu Miasta w Żarach: p. Edward Łyba, wiceburmistrz oraz p. Elżbieta Maj, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej. Przywitali oni rodziców, dzieci, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych, po czym pan Łyba przedstawił zgromadzonym nowego dyrektora szkoły, p. Agnieszkę Ropską. Pani Dyrektor także przywitała zebranych, a w swoim wystąpieniu wyraziła nadzieję, iż Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina będzie dla wszystkich drugim domem.

   Przywitano również uczniów klas pierwszych, którzy – podobnie jak my jakiś czas temu – nieco się obawiają tego, co nowe, czyli szkoły, lekcji, korytarzy, hałasu i wielu innych spraw. Nauczyciele oraz brać uczniowska nie pozwolą jednak, aby źle się czuli w jej murach. Za miesiąc nie będą pamiętać o niepokoju związanym z rozpoczęciem nauki w podstawówce!

   Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

   Możemy się założyć, iż niejeden nauczyciel pomyślał w czasie apelu o byłych szóstoklasistach. Nie ma ich już z nami, taki jest bieg rzeczy na tym świecie. Są nowe klasy szóste, są uczniowie klas pierwszych. To piękne, że możemy obserwować rozwój młodych ludzi, obserwować, jak przychodzą i odchodzą, choć niewątpliwie budzi to także smutek w nas samych.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski

fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski
 
STOPKA