SP1 Aktualności „Rodzinnie na wyjeździe” wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028241

-------------------------------------

 BHP


„Rodzinnie na wyjeździe”

- pod takim hasłem odbyła się w dniu 9 czerwca 2013 wycieczka do Parku Mużakowskiego zorganizowana przez SP nr 2 dla laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Fotograficznego „Moja Rodzina”. Z naszej szkoły laureatami zostało dwoje uczniów z klasy 4a: Emilia Miszkiel, która zajęła I miejsce w kategorii plakatu (temat: „Ja i moja szczęśliwa rodzina”) i Jakub Góra, który zajął II miejsce w kategorii logo (temat: „Żary - miasto przyjazne rodzinie”). W myśl Regulaminu Emilka w nagrodę mogła zabrać ze sobą na wycieczkę czworo członków swojej rodziny, a Kuba - troje.

W programie wycieczki było:
  • zwiedzanie Parku Mużakowskiego po obydwu stronach Nysy Łużyckiej
  • wystawa multimedialna „Pückler” w Nowym Zamku
  • wejście na wieżę widokową
  • zwiedzanie parku w Kromlau
  • obejrzenie z wieży widokowej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, w tym rekultywacji terenu pokopalnianego.

Pomimo tego, że dwa ostatnie punkty programu przebiegały przy wtórze grzmotów, błyskawic i padającego deszczu, to i tak humor nikogo nie opuszczał. Wycieczkę ufundował Burmistrz Miasta Żary, a całość po mistrzowsku pilotowała pani Kostecka ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA