SP1 Aktualności Turnieje gier umysłowych poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11024123

-------------------------------------

 BHP


Turnieje gier umysłowych

   W świetlicy szkolnej na przełomie kwietnia i maja odbyły się turnieje gier umysłowych: szachowy dla uczniów klas II-V i warcabowy dla trzecioklasistów.
   Rozgrywki przebiegały według zasady „każdy z każdym”. Chwilami przybierały formę tęgiego łamania głowy, jakie można zaobserwować podczas rozwiązywania trudnych zadań matematycznych. Gra w szachy i warcaby uczy logicznego i strategicznego myślenia, koncentracji, odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Dzięki ściśle określonym regułom obliguje graczy do stosowania zasady fair play. Partia wygrana daje wiele radości i satysfakcji, przegrana - uczy zachowania w razie porażki. Dzieci grające w szachy i warcaby uczą się, jak można wybrnąć z sytuacji trudnych i niepewnych, a to z kolei wpływa korzystnie na ich intelektualny rozwój. Warcaby i szachy są świetną alternatywą dla gier komputerowych.
   W turnieju szachowym uczestniczyło 8 uczniów - zwyciężył Michał Nowakowski z klasy IVb, natomiast w turnieju warcabowym, w którym uczestniczyły 4-osobowe zespoły z klas III (łącznie 12 dzieci) zwycięzcą został Kacper Judycki z klasy IIIc.
Tekst, foto: Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA