SP1 Aktualności Europa da się lubić – poznajemy najciekawsze kraje europejskie piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014626

-------------------------------------

 BHP


Europa da się lubić – poznajemy najciekawsze kraje europejskie

   Dnia 13.05.2013 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Młodzież klas ponadgimnazjalnych przygotowała dla pierwszoklasistów warsztaty na temat Unii Europejskiej. Lekcja prowadzona przez młodzież pod kierunkiem nauczycieli ZSE była zgodna z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej i dotyczyła obecnie realizowanych w klasach pierwszych treści. Przygotowany program artystyczny zawierał ciekawostki o wybranych krajach Unii Europejskiej. Wiedza została przekazana dzieciom w bardzo interesujący sposób, za pomocą różnorodnych metod aktywizujących. Były to: prezentacja multimedialna z charakterystycznymi zabytkami, ciekawostkami i potrawami danych krajów, pogadanka, zabawa, a wszystko to w oprawie muzycznej. Niespodzianką dla dzieci było, spotkanie z Pippi Langstrumpf najsilniejszą dziewczynką na świecie, która przybyła rozdając cukierki.
Tego typu zajęcia, przygotowane przez Szkolny Klub Europejski ZSE odbyły się już po raz drugi i cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i wśród dzieci.
Monika Majerska
fot. Monika Majerska
 
STOPKA