SP1 Aktualności „Szukaj zysku w odzysku” piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014017

-------------------------------------

 BHP


„Szukaj zysku w odzysku”

   W roku szkolnym 2012/2013 po raz kolejny prowadziliśmy całoroczną zbiórkę makulatury jako między klasowy konkurs dla kl. I –VI . W kwietniu na Dzień Ziemi podsumowaliśmy kilogramy zebranego papieru przez poszczególne klasy. Z klas młodszych najwięcej makulatury zebrała kl. 2a - 1075kg, a z klas starszych kl. 4c - 428kg. GRATULACJE! Bardzo ładnie zbierały klasy trzecie, każda z nich miała powyżej 400kg. Ogółem zebraliśmy 3 tony 688kg makulatury.

   Akcję uważamy za udaną, wartościową i wychowawczą. Wzmocniła się współpraca z rodzicami. Uczniowie zrozumieli, że papier można przetwarzać, a tym samym ratować drzewa. A działania praktyczne jak najbardziej uczą selektywnej zbiórki odpadów.

   Bardzo wartościowa jest też zbiórka zużytych baterii, bo chroni nasze środowisko od zawartych w nich szkodliwych substancji. Zebrane baterie odbiera od nas organizacja REBA, skąd też mamy drobne nagrody dla dzieci.

   Plastikowe zakrętki to też odpad, który zbieramy. Zbiórka zakrętek ma charakter humanitarny, bo jest prowadzona dla dzieci niepełnosprawnych, ale nie tylko, bo też uczy segregacji i wrażliwości na drugiego człowieka.

   Jak zawsze ideą naszych akcji jest nauka ekologicznego stylu życia.

   Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i pracę na rzecz ochrony środowiska.

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody

oprac. Kazimiera Ardelli
 
STOPKA