SP1 Aktualności Sprawozdanie z wycieczki do Żagania poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11023988

-------------------------------------

 BHP


Sprawozdanie z wycieczki do Żagania

   20 kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę do Żagania w celu zwiedzenia Biblioteki Poaugustowskiej i Pałacu Książąt Żagańskich. Naszymi opiekunkami były p. Bożena Masłowska i p. Małgorzata Rupala.
   Najpierw zwiedzaliśmy Bibliotekę. Nasz przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o księgozbiorze, pokazał schody mieszczące się w szafie i cztery pomieszczenia z bardzo starymi książkami. Wraz z opiekunkami weszliśmy do pokoju (z religijnymi malowidłami na suficie) w którym znajdowały się woluminy przepisywane przez Augustynów. Obecne książki nie są już tak duże i bogato zdobione, a przede wszystkim nie są pisane odręcznie. Na zakończenie tej części wycieczki wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi.
   Kolejnym punktem naszej wyprawy do Żagania była wizyta w Pałacu Książąt Żagańskich. Po dotarciu na miejsce weszliśmy do pomieszczeń pałacu, które z ciekawością zwiedzaliśmy oraz do podziemi. W piwnicach znajdowały się wystawy rzeźb diabłów. Były one w różnych kolorach i pozach. Rzeźbiarz tworzący tę kolekcję musiał się bardzo napracować.
   Podsumowanie wycieczki odbyło się w pizzerii. Podczas jedzenia dzieliliśmy się wrażeniami z całego dnia. To była bardzo udana wycieczka. Oby takich więcej…
Emilia Żelazek, 4b
fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA