SP1 Aktualności MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY dla klas I – III niedziela, 26 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11019974

-------------------------------------

 BHP


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY dla klas I – III
   
   W październiku 2012 roku Burmistrz Miasta Żary w trosce o nasze miasto ogłosił ekologiczny konkurs plastyczny dla szkół podstawowych pod hasłem „Troszczę się o czystość swojego środowiska - Żary moje piękne czyste miasto” o tytule „Rady na odpady - ja segreguję, a ty? Ty też zbieraj selektywnie”. 10 stycznia 2013 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie I, II i III miejsca dla każdego przedziału klasowego. Z naszej szkoły II miejsce z klas pierwszych zajęła Daria Matuszczyk, a z klas III Paweł Bojakowski. Pozostali uczestnicy konkursu - 21 uczniów otrzymało wyróżnienia. Dnia 10.01.2013 r. odbyło się wręczanie dyplomów, nagród i upominków w sali konferencyjnej ratusza przez Burmistrza Miasta Wacława Maciuszonka i Wiceburmistrza Edwarda Łybę. Uczniowie dumnie i z powagą sytuacji odbierali nagrody. Nad całością czuwała Straż Miejska, a osobą prowadzącą była pani Teresa Kacprzak, która na zakończenie zwróciła uwagę, że odpadów mamy coraz więcej i trzeba coś z tym robić. Podkreśliła, że duża ich część może być poddana recyklingowi, czyli ponownemu wykorzystaniu, np. papier, szkło, plastik czy złom. Należy je tylko odpowiednio segregować. Dopełnieniem tego tematu była przygotowana wystawa prac plastycznych, którą dzieci chętnie oglądały.
   Gratuluję zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym i życzę dalszych ekologicznych sukcesów.
Kazimiera Ardelli
fot. Kazimiera Ardelli
 
STOPKA