SP1 Aktualności Warsztaty: „Ja przeciw agresji” niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998176

-------------------------------------

 BHP
Warsztaty: „Ja przeciw agresji”

   W ramach realizowania innowacji wychowawczej w klasie II „d” a także realizowania w naszej szkole programu: „Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń”, zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce agresji. Celem zajęć było zapoznanie z wiedzą na temat agresji, poznanie postaw agresywnych, kształcenie umiejętności prawidłowych zachowań wśród rówieśników, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, ćwiczenie zachowań asertywnych.
   Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczniowie w zespole zastanawiali się nad terminem agresja, nad prawidłowymi metodami rozwiązywania konfliktów w klasie, w szkole a także poza szkołą. Uczniowie przypomnieli o zasadach kulturalnego zachowania na co dzień. Wzięli udział również w scenkach sytuacyjnych. Dzieci próbowały wczuć się w rolę osób poniżonych oraz agresywnych.
   Mimo, iż temat zajęć wydaje się być trudnym, jednak okazał się uczniom znany i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Uczniowie próbowali podać „receptę” na poprawę zachowania zaczynając od siebie.
   Tego typu zajęcia mają pozytywne przesłanie. Uczą wrażliwości, rozwijają współpracę a także kształtują osobowość uczniów oraz postawę otwartości i życzliwości.
Wychowawca 2d
Monika Majerska
fot. Monika Majerska
 
STOPKA