SP1 Aktualności Karp, żyłka i upominki wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028476

-------------------------------------

 BHP


Karp, żyłka i upominki

  W środę, 5 grudnia 2012 r. odbyło się szóste spotkanie koła wędkarskiego, które działa przy Szkole Podstawowej nr 1. Oprócz upominków ufundowanych przez sklep „Zoo Park-Raja” w Żarach i nasze koło PZW nr 3, adepci poznali także „wigilijną” rybę – karpia. Nieobca już uczniom budowa tej ryby, a i odpowiedzi na pytania, skąd i w jaki sposób karp znalazł się w naszych wodach, są znane. Po teorii przyszła kolej na praktykę, czyli zmagania z żyłką. Ćwiczyliśmy z dziećmi wiązanie wcześniej poznanych węzłów, tak aby na wiosnę, podczas spotkań nad wodą, każde z nich mogło samodzielnie montować własny zestaw wędkarski. Upominki, które otrzymali uczniowie, były skromne, „wędkarsko-słodkie”, lecz sprawiły im wiele radości. Zawartość paczki stanowiły: spławik, ciężarki, wafelek, soczek oraz plakietki z logo szkółki, prezent od Starostwa Powiatowego w Żarach. Następne spotkanie koła odbędzie się 19 grudnia o godz. 16:15, jak zwykle w klasie 103b. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się do szkółki wędkarskiej, macie na to czas do końca pierwszego semestru. Organizatorzy koła składają najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne jego uczestnikom oraz Pani Dyrektor, dr Ewie Krauze-Michalskiej. To dzięki jej uprzejmości zajęcia koła wędkarskiego mogą się odbywać w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach. Bieżące informacje z działalności szkółki i zdjęcia można znaleźć na stronie: akademia-moczykija.zgora.pl
Z wędkarskim pozdrowieniem
Piotr Drzus

fot. Piotr Drzus
 
STOPKA