SP1 Aktualności Bliskie spotkanie ze sztuką piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014585

-------------------------------------

 BHP


Bliskie spotkanie ze sztuką

   W połowie listopada 2012 r. klasa IV b w ramach lekcji plastyki odbyła wycieczkę do Salonu Wystaw Artystycznych Żarskiego Domu Kultury. W krajobrazie kulturalnym naszego miasta jest to miejsce, gdzie odbywają się różne wystawy plastyczne – tym razem była to ekspozycja zatytułowana „Salon Jesienny 2012”.

   Dzieci mogły zapoznać się z autentycznymi dziełami sztuki z dziedziny malarstwa, grafiki i rysunku oraz rzeźby. Poznały zasady zachowania obowiązujące w trakcie zwiedzania ekspozycji. Wysłuchały także informacji pani kustosz o działalności salonu i o samej wystawie: że udział w niej ma charakter konkursu, że autorzy prac wywodzą się z województwa lubuskiego - wśród nich znalazła się nawet absolwentka naszej szkoły.

   Uczniowie przymierzyli się również do roli krytyków sztuki: opisywali te dzieła, które najbardziej przypadły im do gustu. Analizowali tytuł, kompozycję, technikę wykonania dzieła, uzasadniali swój wybór.

   Z całą pewnością było to bliskie spotkanie ze sztuką.
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA