SP1 Aktualności WARSZTATY Z RODZICAMI piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014619

-------------------------------------

 BHP


WARSZTATY Z RODZICAMI

„Przyczyny niepowodzeń szkolnych i sposoby radzenia sobie z nimi”.

   Spotkanie warsztatowe z rodzicami uczniów klasy II d odbyło się 06.11.2012 roku. Zaplanowane spotkanie miało na celu przybliżenie rodzicom problemu trudności i niepowodzeń szkolnych, a więc dostrzegania i rozpoznawania rodzaju trudności dziecka w nauce.
   Spotkanie miało charakter ćwiczeń warsztatowych. Po przywitaniu rodziców, nauczyciel prowadzący przedstawił harmonogram zebrania, podał główny cel warsztatów, a następnie wyjaśnił terminologię niepowodzeń szkolnych i ich głównych przyczyn.
   Rodzice zostali losowo podzieleni na 3 grupy. Pracowali w kilkuosobowych zespołach. Chętnie i dość precyzyjnie odpowiadali na pytania. Jedna grupa miała przyczyny ekonomiczno- społeczne niepowodzeń szkolnych, druga przyczyny biopsychiczne, a trzecia dydaktyczne. Po analizie spostrzeżeń, rodzice wraz z wychowawcą zastanawiali się: „W jaki sposób niwelować trudności, które z nich można wykluczyć i jak pomóc dziecku w ich przezwyciężaniu”?
   Zajęcia spotkały się z życzliwym przyjęciem rodziców. Miła atmosfera wpłynęła bardzo korzystnie na sam przebieg spotkania, jak również na pracę rodziców i jakość wypracowanych przez nich materiałów.
Wychowawca II d
Monika Majerska
fot. Honorata Kryszewska
 
STOPKA