SP1 Aktualności Miesiąc bibliotek szkolnych wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028345

-------------------------------------

 BHP


Miesiąc bibliotek szkolnych
 
„Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który obchodzono w październiku. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na znaczenie bibliotek w edukacji, promocja i podniesienie rangi biblioteki w środowisku szkolnym oraz zbliżenie uczniów do biblioteki i książki.
Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała:
  • Wystawę fotograficzno-plastyczną pod hasłem „Czytanie to moja pasja”. Uczniowie na pracach plastycznych i zdjęciach wyrazili swoje zamiłowanie do książek i czytania. W przygotowaniu prac pomagali: p. A. Woźniak i P. Pałac.
  • Prezentację ulubionych książek z lat szkolnych nauczycieli, rodziców i naszych uczniów pod hasłem „Oni to czytali… One to czytają…”. Najpopularniejsze okazały się książki: „Dzieci z Bullerbyn”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, seria książek o Harrym Potterze i „Opowieści z Narnii”.
  • Wystawę „Książka w poezji i sztuce”, której celem było przedstawienie motywu książki – symbolu nauki, mądrości i wiedzy w wierszach i na obrazach.
  • Zajęcia czytelniczo-literackie pt. „W świecie lektur”, których celem było wykazanie się znajomością książek i ich autorów. Zaś najzabawniejsze dla uczniów były zabawy literowo-słowne.

Zajęcia i wystawy cieszyły się dużą popularnością, co zapewne wpłynie na zainteresowanie biblioteką i jej zbiorami oraz na wzrost czytelnictwa w naszej szkole.
Jolanta Koch
fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA