SP1 Aktualności Posadź drzewko z Kronopolem niedziela, 26 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11020257

-------------------------------------

 BHP


Posadź drzewko z Kronopolem
Dlaczego akcja „posadź drzewko z Kronopolem" jest tak ważna?!

   Jak wynika z badania TNS Pentor, przeprowadzonych w lutym br. na zlecenie firmy Żywiec Zdrój S.A., ponad połowa Polaków w wieku powyżej 15 lat (56%) deklaruje, że temat ochrony środowiska naturalnego jest dla nich ważny. Jednak zgodnie z treścią tego raportu, aż co piąty Polak nie potrafi wskazać żadnej funkcji, jaką pełnią drzewa w naszym życiu. Zaledwie 4% respondentów dostrzega jakikolwiek związek drzew z wodą. Natomiast to one, poza produkcją tlenu, pochłanianiem dwutlenku węgla, czy zatrzymywaniem na swoich liściach zanieczyszczeń mają również znaczący wpływ na ochronę zasobów wodnych. Wspomagają retencję między innymi poprzez ograniczenie spływu wód opadowych, dzięki czemu pomagają zapobiegać występowaniu susz oraz powodzi. Tworzą także przyjazny i naturalny ekosystem, dla każdego człowieka. Województwo lubuskie może się pochwalić najwyższym poziomem lesistości w Polsce, jednak przyszłość polskich drzewostanów zależy w dużej mierze od działań, które wspólnie podejmujemy obecnie.
  
STOPKA