SP1 Aktualności Wycieczka do Parku Mużakowskiego niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998972

-------------------------------------

 BHP
Wycieczka do Parku Mużakowskiego

   Dnia 16.10.12 r. wybraliśmy się wraz z kl. 2c i panią wicedyrektor do Parku Mużakowskiego w Łęknicy i Bad Muskau . Na miejscu Czekał na nas pan przewodnik Mirek . Gdy doszła do nas pani Marysia ze swoimi podopiecznymi, wyruszyliśmy na spacer. Po drodze oglądaliśmy przechodząc przez podwójny most i Nysę Łużycką : metasekwoje, platany, cypryśnik błotny, tulipanowiec, cisy i kasztanowiec drobno-kwiatowy. Podziwialiśmy też rozłożysty buk płaczący. Wszystkie te okazy zostały sprowadzone z całego świata przez ówczesnego księcia Hermana Püklera. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i jazdą bryczką. Zadowoleni wróciliśmy do Żar.
Uczniowie klasy 2b
fot. Halina Kulbida-Pietrzak
 
STOPKA