SP1 Aktualności Relacja ze spotkania autorskiego z Joanną Olech niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998979

-------------------------------------

 BHP
Relacja ze spotkania autorskiego z Joanną Olech

   4 października 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się, w ramach akcji „Z książką na walizkach”, spotkanie autorskie z Joanną Olech - autorką i ilustratorką książek dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III c z naszej szkoły.
   Pani Joanna okazała się sympatyczną, otwartą, wesołą i z poczuciem humoru osobą. Już od pierwszych chwil spotkania, swoją osobowością ujęła wszystkie dzieci. Jej spontaniczność i doskonały kontakt z dziećmi sprawiły, że było to spotkanie fascynujące i zapewne twórcze dla wielu uczestników.
Pani Joanna Olech opowiadała o tym jak została pisarką i przekonała dzieci, że aby pisać książki nie trzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, bo pisarzem może zostać każdy, niezależnie od kwalifikacji i wykonywanego zawodu. Oprócz tego prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała ich fragmenty, między innymi „Dynastię Miziołków”, za którą zdobyła wyróżnienie w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Autorka przygotowała dla dzieci krótkie konkursy związane z jej książkami. Dzieci miały okazję również podziwiać zdolności plastyczne naszego gościa. Pani Joanna rysowała postaci smoków, a dzieci w tym czasie wymyślały o nich historyjki.
Podczas spotkania dzieci mogły zadawać pytania, na które pani Joanna chętnie odpowiadała, a było ich naprawdę wiele.
Spotkanie przebiegało w żywej i bardzo miłej atmosferze, co było zasługą gościa jak i dzieci, które chętnie rozmawiały z panią Joanną. Sposób w jaki pisarka przemawiała do dzieci, uśmiech i spontaniczność sprawiły, że wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród słuchaczy.
   Na zakończenie, w podziękowaniu za spotkanie, pani Joanna otrzymała prezent w postaci książek o Żarach. Zaś miłą pamiątką dla wszystkich były dedykacje i autografy w książkach, pamiętnikach i na specjalnie przygotowanych kartkach z miziołkową, smoczą i prosiaczkową pieczęcią.
Myślę, że tak owocne spotkanie na żywo z twórcą książki przysporzyło więcej czytelników autorce, a także naszej bibliotece.
Jolanta Koch
fot. Jolanta Koch
 
STOPKA