SP1 Aktualności Sukces na XIV Biennale Ekslibrisu wtorek, 21 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11003975

-------------------------------------

 BHP
Sukces na XIV Biennale Ekslibrisu

   W Miejskiej Bibliotece Publicznej rozstrzygnięte zostało XIV Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży – Żary 2012. Wernisaż uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta, zaproszeni goście z Polski i z zagranicy, rodzice dzieci, sponsorzy nagród… Na konkurs napłynęło 370 grafik ekslibrisowych wykonanych przez 289 autorów pochodzących z 15 krajów świata. Z naszej szkoły przesłanych zostało 25 ekslibrisów, z czego na wystawę pokonkursową jurorzy pod przewodnictwem p. Jana Tyry zakwalifikowali 16 prac. Najlepiej wypadli autorzy ekslibrisów w wieku do lat 10:
 
- Inga Towpik, lat 8, zdobyła II nagrodę za „Ex Libris Towpik Inga”, gipsoryt
- Hanna Gregorczyk, lat 8, zdobyła III nagrodę za „Ex Libris Hania G.”, papieroryt
- Amelia Janiak, lat 8, zdobyła III nagrodę za „Ex Libris Amelka Janiak”, gipsoryt
- Jakub Góra, lat 10,uzyskał wyróżnienie za „Ex Libris Kuba G.”, gipsoryt

W drugiej, mniej oficjalnej części wernisażu dzieci mogły się poczęstować rarytasami przygotowanymi przez panie bibliotekarki, wymienić poglądy z rówieśnikami – autorami innych prac, przyjrzeć się nagrodom…

Prace naszych uczniów znalazły się pośród 204 innych ekslibrisów i dzięki staraniom pracowników biblioteki miejskiej utworzyły piękną wystawę, którą można oglądać w okresie: 21.09.2012 – 30.11.2012 w dniach i godzinach otwarcia biblioteki. A zobaczyć naprawdę warto!...
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA