SP1 Aktualności Wycieczki klas trzecich poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11023996

-------------------------------------

 BHP


Wycieczki klas trzecich


WYCIECZKA DO PIEKARNI


   We wtorek 25 września 2012 r. klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do piekarni. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądaliśmy się jak powstaje chleb. Najpierw piekarz z mąki i wody wyrobił ciasto w specjalnej maszynie. Następnie dzielił je na kawałki, z których formował bochenki. Tak przygotowane bochenki włożył do wielkiego pieca i ustawił czas pieczenia. Kiedy czas minął, piekarz wyciągnął z pieca gotowy chleb. Na koniec wycieczki dostaliśmy paczkę pysznych ciasteczek. Wycieczka wszystkim się podobała. Teraz każdy z nas wie jak powstaje chleb, który rano jemy na śniadanie.
 


SPOTKANIE Z MYŚLIWYM

   Niezwykłe spotkanie z myśliwym przeżyli uczniowie klas 3a i 3b.Odbyło się ono 28 września 2012 r. powitaniem iście myśliwskim „Darz bór” i odegraniem na rogu melodii. Wśród trofeów znajdowała się skóra dzika, jenota i sarny oraz poroże jelenia i łosia. Uczniowie w czasie pogadanki dowiedzieli się, że rolą myśliwego jest nie tyle polowanie, ale przede wszystkim utrzymanie właściwej równowagi w świecie zwierząt. Ponadto, to właśnie myśliwi zajmują się liczeniem zwierzyny a sposób w jaki to robią jest niezwykle ciekawy. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i dowiedziały się m.in., że jenoty przywędrowały do nas z Chin. Niestety mimo tego, że są pięknymi zwierzętami niezbyt miło są widziane w naszych lasach, gdyż przysparzają wiele szkód. Ciekawostką był dla nich również fakt, że już od 10 lat nasze lasy zamieszkują wilki. Nasi uczniowie byli zafascynowani tym spotkaniem, a szczególnie skórami zwierząt, które mogli dotknąć i poczuć się po trosze jak prawdziwi myśliwi.
 


WYCIECZKA DO LASU

   3 października wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Pogoda nam sprzyjała. Było ciepło i słonecznie. Las mienił się kolorami. Szliśmy cichutko słuchając śpiewu ptaków i obserwując biegające po gałęziach drzew wiewiórki. Usłyszeliśmy pukanie dzięcioła i skrzeczenie sójek. Obserwowaliśmy mrowisko i uwijające się w nim mrówki. Próbowaliśmy nazywać rośliny rosnące w poszczególnych warstwach lasu. Rosnące w runie leśnym czerwone muchomory pięknie zdobiły las. Słychać było odgłosy spadających z drzew żołędzi i kasztanów. W słońce błyszczały dojrzałe owoce kaliny, bzu czarnego, głogu i śniegulicy. Widzieliśmy też ślady dzików kąpiących się w leśnych bajorkach. Na koniec zrobiliśmy piękne kolorowe bukiety z jesiennych liści. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam wielu ciekawych wrażeń i wzbogaciła nasza wiedzę o lesie.
 
Uczniowie klasy trzecich
wraz z wychowawcami
 
STOPKA