SP1 Aktualności Wystawa ekologiczna piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014604

-------------------------------------

 BHP


Wystawa ekologiczna
 
   Szkoła Podstawowa nr1 im. Fryderyka Chopina w Żarach od wielu lat prowadzi działania ekologiczne. Bierzemy udział w akcjach ogólnopolskich, ale także jesteśmy organizatorami różnych konkursów, imprez i działań ekologicznych na terenie naszego miasta i okolic. Uczestniczyliśmy w programie: zdrowa woda, oszczędzamy energię, zdrowe powietrze, segregacja śmieci, kolorowe podwórka. Zbieramy makulaturę i baterie. Nauczyciele realizują innowacje ekologiczne, wyjeżdżają na zielone szkoły, organizują ciekawe lekcje w terenie np. w Zielonym lesie, Jeziorach Wysokich, Parkach Narodowych. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą we wszystkich działaniach ekologicznych włączając w to rodziców, którzy stali się współtwórcami procesu edukacyjnego. Wspólnie z dziećmi wykonują prace plastyczne, prezentując je na forum szkoły.
   Nasze wieloletnie działania przyczyniły się także do powstania stacji badania zanieczyszczenia powietrza, która została uroczyście otwarta 21 września 2012 roku na posesji naszej szkoły. W związku z tym przygotowaliśmy ciekawą i zarazem edukacyjną wystawę ekologiczną, pokazującą osiągnięcia szkoły w dziedzinie ekologii. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Pan minister ochrony środowiska zwrócił szczególna uwagę na szerokie działania w tym zakresie. Każdy uczestnik wystawy został poczęstowany owocami.
Nasze działania ekologiczne zostały docenione, otrzymaliśmy następujące wyróżnienia:
1. „Zielony Certyfikat”.
2. „Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie”.

   W szkole działa prężnie Liga Ochrony Przyrody, która prowadzi szeroką działalność przyrodniczą na terenie Żar i okolic.
   Działalność ekologiczna w Szkole Podstawowej nr 1 rozwija wśród uczniów samodzielność, aktywność i pozwala żyć w zgodzie z naturą.
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska

fot. Honorata Kryszewska i Cezary Sułkowski 


 
STOPKA