SP1 Aktualności Zakończenie roku szkolnego piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014701

-------------------------------------

 BHP


Zakończenie roku szkolnego

   W piątek, 29 czerwca, o godzinie 10 rozpoczął się uroczysty apel kończący rok szkolny 2011/2012. Pogoda dopisała! Wszyscy: nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice przyszli, aby wspólnie, jeszcze raz, spojrzeć wstecz, wspomnieć trud włożony w nauczanie.
   Pani Dyrektor przywitała zgromadzonych i, podobnie jak na niedawnym balu, dała klasom szóstym znak do poloneza. To były ich ostatnie chwile w murach szkoły. Tym tańcem żegnali pedagogów, klasy, ławki, tablice, korytarze, radości i smutki minionych sześciu lat. Odczytano i wyróżniono uczniów wzorowych, nagrodzono sportowców, wręczono nagrody książkowe wzorowym uczniom klas szóstych - pozostali otrzymali je w klasach. Nauczyciele-wychowawcy tegorocznych absolwentów wręczyli im świadectwa. Następnie zaprezentowano wspaniały program artystyczny. Pierwszoklasiści tańczyli z kolorowymi parasolkami i, trzeba przyznać, wszyscy marzyli w tej chwili o deszczu lub kawałku cienia.
   Jak co roku, coś się kończy i coś się zaczyna. Po apelu klasy szóste zaniosły świadectwa do wybranych przez siebie gimnazjów, klasy piąte stały się najstarsze, klasy trzecie są czwartymi, a przedszkolaki mogą już o sobie, nieoficjalnie, mówić: jesteśmy uczniami klasy pierwszej szkoły podstawowej.
   Wszystkim życzymy udanego wypoczynku. Nabierajmy sił, śmiejmy się i radujmy! Zostawmy komputery i telewizory w spokoju, jak najdłużej przebywajmy na świeżym powietrzu. Zwiedzajmy, pływajmy, wspinajmy się, pedałujmy, wiosłujmy, róbmy wszystko, aby powrócić we wrześniu w pełni sił!
Cezary Sułkowski, Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski
 
STOPKA