SP1 Aktualności To był piękny bal wtorek, 21 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11004080

-------------------------------------

 BHP
To był piękny bal

   W piątek, 22 czerwca, nasza szkoła zamieniła się w piękny pałac, w którym odbył się bal jak z bajki. Uczennice klas szóstych ubrane we wspaniałe suknie, chłopcy w garniturach, podniosły nastrój, radość i smutek. Dlaczego radość? Bo kończy się, wcale niełatwy, czas zmagań w szkole podstawowej, zbliża się upragniony koniec szkoły, zbliżają się wakacje. Dlaczego smutek? Bo we wrześniu nie będzie dobrze znanych murów szkoły, nauczycieli, dawnych zespołów klasowych…
   O godzinie 16.30 Pani Dyrektor dała znak do poloneza. Cztery klasy szóste, pełne dostojeństwa i wdzięku, szły tanecznym krokiem w rytm pięknej muzyki po placu apelowym przed szkołą. Pomyśleliśmy wówczas o figurze koła, symbolu przemijania, początku i końca. Uczniowie, tworząc owe koło, wpisali się - choć sami nie są jeszcze tego świadomi - w odwieczną grę losu. Nie ma pustki w naturze, ktoś odchodzi, ktoś przychodzi, pozostają jedynie piękne wspomnienia, które trzeba pielęgnować i przechowywać jak najdroższe skarby.
   Po polonezie wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie zaprezentowano bogaty program artystyczny. Były przemówienia, piosenki, był pokaz tańca towarzyskiego, wysłuchano dwóch utworów wiolonczelowych, recytowano wiersze. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za trud włożony w sześcioletnią edukację dzieci, podziękowała także szóstoklasistom, którzy bardzo dobrze spisali się podczas sprawdzianu oraz ich rodzicom. Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele-wychowawcy klas otrzymali kwiaty. Dziękowali także rodzice – oni sami wiedzą, ile wysiłku kosztuje edukacja i wychowywanie ich dzieci.
   A po części oficjalnej… DJ, muza i szalone tańce na stołówce szkolnej. Ten rok był wyjątkowy. Chłopcy nie podpierali ścian, wszyscy, bez wyjątku, dobrze się bawili. Poszła też fama, iż jeden z nauczycieli śpiewał Baby Justina Biebera ;-)
Cezary Sułkowski, Piotr Pałac
 
fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski
 
STOPKA