SP1 Aktualności WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028225

-------------------------------------

 BHP


WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

   Dnia 25.05.2012 uczniowie klas: Ia i Id odbyli wycieczkę do wioski Indiańskiej Wokini w Ostaszowie. Uczniowie przeżyli niezwykłą przygodę z wodzem Indian. Spacerowali pomiędzy największymi indiańskimi namiotami- tipi. Mięli okazję zobaczyć indiańskie sprzęty codziennego użytku, kolekcje tomahawków, torby na fajkę, indiański osprzęt jeździecki, wóz i indiańską saunę – szałas pary. Poznali indiańskie śpiewy i tańce. Wkroczyli w malowniczy, tajemniczy i fascynujący świat bohaterów książek, filmów i swoich marzeń, świat Indian Ameryki Północnej. Usłyszeli bębny, pieśni, tańce. Mogli strzelać z łuku, pokonać tor przeszkód. A oprócz tego zobaczyli żywe zwierzęta zamieszkujące wioskę Indian, zobaczyli również zwierzęta afrykańskie w muzeum przy wiosce. Wrócili do domu z twarzą pomalowaną w barwy wojenne. Zdobyli wiedzę o kulturze Indian, a także mieli okazję przejechać się bryczką i w sympatycznej, rodzinnej atmosferze spędzić czas przy ognisku. Wycieczka wszystkim uczniom się bardzo podobała!
Monika Majerska
fot. Monika Majerska

 
STOPKA