SP1 Aktualności Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014131

-------------------------------------

 BHP


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

   Z okazji Dnia Książki wręczono nagrody uczniom, którzy ksiązki kochają i czytają je z wielkim zapałem. Wyobraźcie sobie, że rekordzistka - Julka Danielczyk z klasy drugiej przeczytała ich w tym roku aż 91!
   W klasach 4-6 za wzorowe czytelnictwo nagrodzono Martę Świdkiewicz, która przeczytała 43 książki! Wśród wyróżnionych znaleźli się także Paweł Burzyński i Wiktoria Świątkiewicz z klasy 4c i Emilia Pękala z 4a oraz uczniowie klas młodszych: Kinga Kryszczuk z 2b, Sebastian Kajdan z 1a, Wiktoria Dembska z 1a, Roksana Łobodzie z 1a, Mateusz Koper z 1c i Kacper Broński z 3c. To wspaniałe, że w dobie komputerów ciągle są dzieci, które lubią czytać. Nie chcą bowiem, by ktoś narzucał im swoje wyobrażenia, jak w filmie czy grze komputerowej. Wolą sami przeżywać w wyobraźni opisane w książkach przygody.
   Poza tym… Naukowcy odkryli, że czytanie uspokaja. Może zatem, zamiast złościć się denerwować, krzyczeć - co, jak wiadomo, szkodzi urodzie- poczytać, wyciszyć się i z uśmiechem spojrzeć na świat!
Nauczyciele języka polskiego i biblioteki

fot. Izabela Olszańska
 
STOPKA