SP1 Aktualności Tydzień Ekologiczny niedziela, 26 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11020180

-------------------------------------

 BHP


Tydzień Ekologiczny
   W Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach zorganizowano Tydzień Ekologiczny, który odbył się w dniach od 16 do 20 kwietnia 2012 roku. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem: Dzień Natury - to kolor zielony, Dzień Słońca - kolor żółty, Dzień Ziemi - kolor brązowy, Dzień Zdrowia - kolor pomarańczowy, Dzień Ekologa - kolor niebieski. W tych dniach uczniowie przychodzili ubrani na kolorowo. Klasy pierwsze wykonały ciekawe plakaty dotyczące ochrony naszego środowiska, klasy drugie napisały wiersze o lesie, a klasy trzecie wykonały piękne dyplomy ekologa. Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego był apel, na którym zaprezentowano wszystkie wykonane prace. Uczniowie zaśpiewali piosenki ekologiczne, były zagadki oraz ciekawostki przyrodnicze. Wszyscy musimy pamiętać o tym, że: „Ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego, wobec tego konieczna jest edukacja wszystkich w tym zakresie”.
   Dziękuję uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i aktywny udział.
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska

 
fot. Honorata KryszewskaKonkurs literacki Ziemia dla człowieka – człowiek dla Ziemi

   W pierwszych trzech dniach Tygodnia Ekologicznego nauczyciele poloniści zorganizowali i przeprowadzili konkurs literacki. Uczniowie mieli doskonałą okazję, aby zwrócić uwagę swoich kolegów i koleżanek na ochronę środowiska naturalnego poprzez napisanie listu, wierszy czy też opowiadania o tematyce ekologicznej. Konkurs pod hasłem: Ziemia dla człowieka – człowiek dla Ziemi” został zakończony w środę 18 kwietnia. Wpłynęło 21 wierszy z czego wyróżniono 10, 14 listów z czego wyróżniono 5 oraz 1 opowiadanie. Wyniki konkursu ogłoszono w poniedziałek podczas apelu i nagrodzono wyróżnionych.
   Zapraszamy serdecznie do lektury najciekawszych prac, które zostaną opublikowane na łamach gazetki szkolnej „Puls Jedynki”.
Iwona Szczuka
 
STOPKA