SP1 Aktualności Wernisaż w bibliotece miejskiej niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998996

-------------------------------------

 BHP
Wernisaż w bibliotece miejskiej

   W dniu 4.04.2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy 13. Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris dzieci w wieku od 6 do 15 lat HLOHOVEC 2011. Na konkurs wpłynęło ponad 1700 prac, wśród nich 4 ekslibrisy uczniów naszej szkoły: Bartka Baranowskiego (1), Julity Femlak (1) i Jakuba Góry (2), któremu w konkursie jury przyznało wyróżnienie. Hasło konkursu brzmiało: „Cuda mojego kraju” i nasi uczniowie zaprezentowali żarskie zabytki. Cała wystawa przyjechała do Żar ze Słowacji, by po niedługiej ekspozycji w MBP odwiedzić jeszcze inne kraje i miasta.
   W wernisażu w bibliotece wzięli udział przedstawiciele władz miasta, rodzice i oczywiście dzieci – autorzy ekslibrisów oraz interesujący się grafiką. Było omówienie celów konkursów na ekslibris, rozmowy w kuluarach, wspomnienia Kuby Góry z pobytu na podsumowaniu konkursu w Hlohovec jesienią 2011 r. Uczniowie obejrzeli też wystawę: „Fenomen pracowitości – Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego”. Udział w wernisażu zakończył się wpisem do Księgi Pamiątkowej Galerii Ekslibrisu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach.
Andrzej Woźniak

  fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA