SP1 Aktualności PIERWSZOKLASIŚCI W „PODRÓŻY PO EUROPIE” poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11024071

-------------------------------------

 BHP


PIERWSZOKLASIŚCI W „PODRÓŻY PO EUROPIE”

   2 marca 2012 dzieci z klas pierwszych brały udział w warsztatach na temat Unii Europejskiej przygotowanych przez młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego działającego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach. Młodzież z Ekonomika zabrała dzieci w „podróż po Europie”. Pierwszoklasiści poznali podstawowe informacje o Unii Europejskiej, wysłuchali legendy o Europie, dowiedzieli się o ciekawych miejscach, tradycyjnych potrawach, słynnych postaciach danego kraju, kompozytorach, popularnej muzyce, zwyczajach dotyczących powitania w różnych państwach europejskich, rozwijali sprawności ruchowe poprzez zabawy pochodzące z różnych krajów. Uczniowie uczestniczyli w zabawie pt.”Ciuchcia”, słuchali muzyki granej na instrumentach, poznali hymn Unii Europejskiej, zatańczyli wspólnie „Poloneza” oraz wysłuchali piosenek w wykonaniu uczennicy z liceum.

 
Zdjęcia: Arkadiusz Wołek 
 
STOPKA