SP1 Aktualności Krótko, zwięźle i na temat niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999058

-------------------------------------

 BHP
Krótko, zwięźle i na temat

   Prosta konstatacja: nie mamy już wpływu na to, co się wydarzyło. Jeśli komuś w poprzednim semestrze powinęła się noga, będzie to mógł naprawić. Każdy z nas dostaje właśnie kolejną szansę, ponad pięć miesięcy nowiuśkiego półrocza. Świeże, pachnące, zupełnie jak tort z truskawkami lub jabłecznik. 
   Dobrze znamy swoje słabe strony, wiemy, co trzeba zmienić, więc… zmieńmy to! Co byście powiedzieli, gdyby zaproponowano Wam, żebyście zamienili się w człowieka-orkiestrę? Kto to taki? To ktoś, kto potrafi pomóc rodzicom w rozlicznych pracach domowych, ktoś, kto się uczy, inwestuje w siebie, ktoś, kto dzięki rzetelnemu wypełnianiu obowiązków staje się cierpliwy w dążeniu do celu, umie zorganizować pracę, umiejętnie rozdzielić obowiązki od przyjemności. To wreszcie ktoś, kto rozwija swoje pasje i talenty – do tego stopnia, że „zaraża” nimi całe otoczenie. Istnieje taki człowiek-orkiestra? Tak, sami zobaczcie, zapraszam do obejrzenia całego filmu:
 

   Zauważyliście? Śmieje się, przepełnia go radość, mimo że gra na wiolonczeli wymaga zapewne wielu wyrzeczeń, a już na pewno całych godzin treningów. Wyrzeczenia, trudy, nieprzyjemna nauka, ale efekt końcowy… C`est formidable! That's great!
Bądźmy w drugim semestrze jak człowiek-orkiestra!
Piotr Pałac
PS Miało być krótko i zwięźle, a wyszło jak zawsze: na temat  
 
STOPKA