SP1 Aktualności Szkolny Konkurs Recytatorski niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999552

-------------------------------------

 BHP
Szkolny Konkurs Recytatorski

   W czwartek, 15 grudnia, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Tegorocznym zmaganiom patronował Tadeusz Różewicz, który w październiku bieżącego roku obchodził 90. urodziny. Wiersze tego poety, obecne także w Waszych podręcznikach do języka polskiego, przesiąknięte są mądrością życiową twórcy - doświadczonego człowieka. Jego poezja uczy bycia autentycznym w sztucznym świecie, nieustannie odnosi się do prawdziwych uczuć - próbuje je z nas wydobyć i uczynić lepszymi. Bohaterami lirycznymi tych wierszy są ludzie starzy, ludzie opuszczeni, ludzie, którym w jakimś sensie się nie powiodło. Uwrażliwia nas na ich potrzeby, pokazuje ich nędzę, abyśmy chcieli się nimi zająć, abyśmy chcieli im pomóc.
   Zaprezentowane przez uczniów wiersze poruszały głębią, świadczyły o niezwykłej dojrzałości dzieci. Na wysokim poziomie pozostawała także sama recytacja. Jury w składzie: p. Iwona Szczuka, p. Edyta Talarowska oraz p. Piotr Pałac miało ciężki orzech do zgryzienia. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas kolejnego etapu konkursu. A są to: Patryk Chudziak, Szymon Ludwiniak, Ola Onuchowska i Aleksander Roman. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom życzymy powodzenia!
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Nauczyciele języka polskiego

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA