SP1 Aktualności Przedszkolaki w bibliotece niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999523

-------------------------------------

 BHP
Przedszkolaki w bibliotece

   Dnia 30 listopada 2011 r. biblioteka szkolna gościła grupę 4 i 5-atków z Przedszkola nr 7 w Żarach. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i zwrócenie uwagi na konieczność szanowania książek.
   Przedszkolaki obejrzały bibliotekę i uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Najpierw wysłuchały wiersza pt. „Skarga książki”, a następnie wypowiadały się na temat konieczności szanowania książek. Uczestniczyły w ruchowej interpretacji wiersza pt. „Książeczka”, doskonale się przy tym bawiąc. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach i rozpoznawały tytuły bajek do przedstawionych ilustracji („Czerwony Kapturek”, Kaczka dziwaczka”, „Złota rybka i in.). Poznały także prośby książki, które obiecały przestrzegać, składając uroczyste „Przyrzeczenie małego czytelnika”.
Uczestniczyły również w zajęciach plastycznych, kolorując swoją ulubioną bajkę. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość przeglądania książek z biblioteki.
   Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki do książek i lizaki.

Wiersze prezentowały uczennice z klasy 2a: Zuzanna Grzyb, Matylda Jeleń, Aleksandra Urban i Kinga Dowjat.
Izabela Olszańska
Jolanta Koch
fot. Jolanta Koch

 
STOPKA