SP1 Aktualności Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Ekslibrisu na Słowacji niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999280

-------------------------------------

 BHP
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Ekslibrisu na Słowacji

   W słowackim mieście Hlohovec tamtejsze Stowarzyszenie ELAP organizuje co dwa lata Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. W tym roku przebiegało ono pod hasłem „Cuda mojego kraju”. Była to już XIII edycja, na którą napłynęło 1739 prac wykonanych przez 1511 dzieci z dwunastu krajów Europy i Azji, m.in. z Bułgarii, Chin, Estonii, Węgier, Polski, Tajwanu, Słowenii, Słowacji. Z naszej szkoły nadesłanych zostało 8 prac sześciorga autorów. Jakub Góra z klasy IIIa zdobył wyróżnienie, a na wystawie pokonkursowej znalazły się: druga praca Kuby, a ponadto ekslibrisy Bartka Baranowskiego i Julity Femlak. Kuba na ogłoszenie wyników i odbiór nagrody pojechał z rodzicami i opiekunem koła plastycznego Andrzejem Woźniakiem.
   Podczas trzydniowego pobytu (6.10-8.10.2011 r.) uczestniczył w zajęciach plastycznych w muzeum, warsztatach graficznych w miejscowej szkole, uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu w domu kultury, zwiedził wystawę grafiki Karola Felixa oraz XXIII Światowe Biennale Ilustracji Książkowej w Bratysławie.
   Zapytany o wrażenia ze Słowacji Kuba odpowiada krótko: Było SUPER!
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA