SP1 Aktualności Relacja ze spotkania autorskiego z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999050

-------------------------------------

 BHP
Relacja ze spotkania autorskiego z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

   W poniedziałek 26 września Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zorganizowała, w ramach akcji „Z książką na walizkach”, spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, popularną wśród najmłodszych bajkopisarką. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy II a z wychowawczynią oraz uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej.
   Pani Roksana okazała się przesympatyczną, ciepłą, pełną uroku osobistego osobą. Już od pierwszych chwil spotkania, swoją osobowością ujęła wszystkie dzieci. Pisarce towarzyszyły maskotki: ryjówka Florka i myszka Józefina, bohaterki książek o Florce. Autorka zaprezentowała swoje książki, czytając ich fragmenty i pokazując oryginalne ilustracje Jony Jung.
Zadziwiła dzieci pomysłami na napisanie poszczególnych książek. Był to zwykły szary sznurek, maskotka wyszperana w sklepie z używaną odzieżą czy też mała królewna wyśniona pewnej nocy.
Pisarka w sposób ciekawy i prosty przekazała wcale niełatwą wiedzę na temat procesu powstawania książki - od pomysłu, poprzez stworzenie tekstu, ilustracji i druku, aż po dotarcie do czytelnika.
Zachęcała również do prowadzenia pamiętnika. Przekonywała, że codzienne wpisy twórczo pobudzają zmysły. Zachęcała do czytania książek, które kształtują wyobraźnię i wrażliwość oraz poszerzają horyzonty myślowe. Dzieci zadawały pytania pisarce, dotyczące jej zainteresowań i życia prywatnego. Pani Roksana chętnie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci, a było ich naprawdę wiele.
   Spotkanie przebiegało w zaskakująco żywej i bardzo miłej atmosferze, co było zasługą gościa jak i dzieci, które chętnie rozmawiały z panią Roksaną. Sposób w jaki pisarka przemawiała do dzieci, uśmiech i pozytywne nastawienie do otoczenia sprawiły, że wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród słuchaczy. Na zakończenie można było zakupić niektóre książki pisarki oraz otrzymać autografy z dedykacją.
Myślę, że tak owocne spotkanie na żywo z twórcą książki przysporzyło więcej czytelników autorce, a także naszej bibliotece.
Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch
 
STOPKA