SP1 Aktualności Podsumowanie ogólnopolskiego konkursu LIST DO OJCA piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014641

-------------------------------------

 BHP


Podsumowanie ogólnopolskiego konkursu LIST DO OJCA

0    W czerwcu br. uczniowie klas piątych naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie LIST DO OJCA. Celem tego przedsięwzięcia było „zwrócenie uwagi na ważną i trudną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa”. Dzieci pisały listy do ojców lub opiekunów, dziękowały, tęskniły, radowały się i smuciły… Patronat nad konkursem objął Marszałek Senatu RP, a w realizację projektu zaangażowało się trzydziestu dwóch polskich senatorów.
   Zgłosiliśmy największą liczbę uczestników. Sześćdziesięcioro uczniów w upalne dni czerwcowe pisało w skupieniu listy do swoich ojców.
   W połowie września poznaliśmy zwycięzców. Wśród nich był uczeń klasy 6b, Aleksander Roman, uczeń p. Iwony Szczuki, który zajął drugie miejsce w lubuskiej edycji konkursu. Wraz z pozostałymi laureatami poleciał samolotem do Warszawy, gdzie zwiedził gmach Senatu RP. Natomiast we wtorek, 27 września, w Lubuskim Teatrze dzieci, które napisały listy, uczestniczyły w uroczystej gali, podczas której wręczono nagrody czwórce finalistów. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do obejrzenia spektaklu na podstawie powieści przygodowej Rudyarda Kiplinga pt. „Księga dżungli”.
Piotr Pałac
   
fot. Piotr Pałac

 
 
STOPKA