SP1 Aktualności Akademia Bezpiecznego Puchatka niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999360

-------------------------------------

 BHP
Akademia Bezpiecznego Puchatka

Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w Akademii Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.Celem programu jest edukacja uczniów klas pierwszych w zakresie bezpieczeństwa w czterech wymienionych zakresach. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w sytuacjach dla nich trudnych, niecodziennych. Od września nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o materiały edukacyjne- filmy, prezentacje, karty pracy. Kubuś uczył dzieci. jak bezpiecznie poruszać się po drodze, dbać o bezpieczeństwo w szkole, w domu c w Internecie.Uczestnictwo w programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Podsumowaniem uczestnictwa w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka był udział uczniów w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Po rozwiązaniu testu wszyscy pierwszoklasiści zdobyli dyplom, a szkoła certyfikat potwierdzający udział SP 1 w Żarach w programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta podczas zajęć wiedza zaowocowała w codziennym bezpiecznym życiu.
Koordynator Akademii Bezpiecznego Puchatka
Halina Kulbida-Pietrzak


Akademia Bezpiecznego Puchatka
fot. Halina Kulbida-Pietrzak i Małgorzata Łukowska
 
STOPKA