SP1 Aktualności NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998177

-------------------------------------

 BHP
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


11. LISTOPADA
obchodzimy 102. rocznicę ODZYSKANIA PRZEZ POLSKE NIEPODLEGŁOŚCI. Po 123 latach niewoli odzyskaliśmy wolność- niepodległość, o którą walczyli nasi dziadkowie, pradziadkowie. Jest to dzień szczególny i podniosły dla nas Polaków, tym samym lekcją patriotyzmu i historii. Dając wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce - uczniowie klas starszych podczas pracy zdalnej wykonali plakaty, natomiast młodsi zapalili znicze w Miejscu Pamięci Narodowej oraz wykonali prace, które zostały zaprezentowane w holu szkoły.
Krystyna Rewaj
Bożena Masłowska
fot. Bożena Masłowska

„Niepodległa do hymnu” 

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji online „Niepodległa do hymnu”, w której każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe -o godz. 12.00 przyłączyć się do wspólnego śpiewania hymnu państwowego (będzie emitowany na antenie telewizyjnej lub radiowej).

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI  w klasach 1-3

   Jak co roku uczniowie klas 1-3 obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku ze względu na panującą pandemię nie zorganizowano uroczystego apelu tylko przygotowano w holu szkoły wystawę prac wykonanych przez uczniów. Klasa 3C przygotowała prace plastyczne związane ze Świętem Niepodległości oraz krótkie informacje na temat powstania tego święta. Klasa 3B zaprezentowała swoje przemyślenia na temat: Czym jest dla mnie Święto Niepodległości, Jak mogę być dobrym Polakiem i Czym jest dla mnie moja ojczyzna - Polska.Uczniowie klas 3 wykonali także plakaty związany z tym świętem. Wychowawcy wszystkich klas 1 - 3 przeprowadzili zajęcia na temat patriotyzmu i obchodzonego Narodowego Święta Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Organizatorzy
Ewa Witkowska i Irena Wiącek.


fot. Irena Wiącek
 
STOPKA