SP1 Aktualności Klasa 1c odkrywa świat z Fajniakami wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028398

-------------------------------------

 BHP


Klasa 1c odkrywa świat z Fajniakami

   Klasa 1c bierze udział w ogólnopolskim projekcie propagującym troskę o środowisko naturalne Szkolne Przygody Gangu Fajniaków. W ramach projektu uczniowie poznają cztery żywioły i ich znaczenie w przyrodzie. Nasza klasa odkrywała magię żywiołu Ziemia. Fascynująca przygoda zaczęła się od wspólnego czytania opowiadań z książki Gang Fajniaków i Miasto Marzeń. Następnie przystąpiliśmy do doświadczeń, podczas których uczniowie z wielkim zaangażowaniem badali właściwości ziemi. Dzieci obserwowały jak woda przemieszcza się przez różne rodzaje ziemi, jak korzenie przytwierdzają roślinę do gleby i w jaki sposób roślina pobiera wodę z ziemi oraz dowiedziały się jaka była i jest rola wulkanów w kształtowaniu się powierzchni Ziemi. Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych na temat omawianego żywiołu. Podczas zajęć cały czas towarzyszyły nam urocze Fajniaki, które dzieci z zapałem kompletują.
Małgorzata Łukowska

fot. Małgorzata Łukowska
 
STOPKA