SP1 Aktualności Z życia klasy 1c wtorek, 21 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11004112

-------------------------------------

 BHP
Z życia klasy 1c

Minął pierwszy miesiąc nauki w klasie 1c 

   Za nami już pierwszy miesiąc w szkole. Jak ten czas szybko płynie! We wrześniu klasa 1c poznawała nowy, ciekawy świat. Wszystko, co 1 września było jeszcze nieznane, powoli stawało się bliskie. Różne zabawy pomagały dzieciom zapamiętać imiona nowych kolegów i koleżanek z klasy. Trzeba było też poznać i zapamiętać drogę do swojej sali, gdzie znajduje się świetlica, szatnia i stołówka. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Uczyły się pierwszych literek i cyferek. Z radością bawiły się figurami geometrycznymi tworząc ciekawe obrazki. Rozwijali swoją sprawność fizyczną podczas zajęć na świeżym powietrzu i sali gimnastycznej. Większość uczniów brała aktywny udział w organizowanych konkursach. Wspólnie z rodzicami i dziadkami wyczarowywali przepiękne prace z darów jesieni. Nie mogło też zabraknąć zajęć w szkole, podczas których z kasztanów, żołędzi, jarzębiny i plasteliny powstawały różne zwierzątka. I kto mówi, że jesień jest smutna? Pierwszoklasiści doświadczyli, ile radości i zabawy może dać ta pora roku. Troje uczniów dzielnie reprezentowało naszą klasę podczas szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Wyróżnienie (to wielki sukces w klasie pierwszej !!!) otrzymała Amelka Gaczoł, a Antosia Kurpiewska i Mikołaj Rzepka zasłużyli na olbrzymie brawa za umiejętność czytania już na początku nauki. Gratulujemy!
   Klasa 1c wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Z wielkim zapałem porządkowała teren wokół szkoły. Na co dzień dzieci uczyły się także dbać o ład i porządek w klasie. We wrześniu nie zabrakło oczywiście rozrywki. 30 września z wielką radością obchodzono Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły wspaniałe prezenty – medale dla super chłopaków i słodkie przekąski. Przed nami kolejny miesiąc, równie ważny i intensywny. To w październiku będzie pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina w Żarach.
Wychowawczyni klasy: Małgorzata Łukowska


fot. Małgorzata Łukowska

Klasa 1c uczy się zasad bezpieczeństwa na drogach

   Uczniowie klasy 1c na lekcjach poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po chodnikach, ścieżkach rowerowych i drogach. Dzieci dowiedziały się, jak i gdzie można bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni i poznały ważne dla pieszych znaki drogowe. Uczniowie, ubrani w kamizelki odblaskowe, uczyli się bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako piesi. Zasady bezpieczeństwa na drodze poznawali oglądając także bardzo ciekawe filmiki. Podsumowaniem zajęć było wykonanie znaków drogowych, które pięknie udekorowały klasowy parapet.
Małgorzata Łukowska


fot. Małgorzata Łukowska
 
STOPKA