SP1 Aktualności OGŁOSZENIE piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995718

-------------------------------------

 BHP
OGŁOSZENIE

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY z CKE


   Szanowni Państwo

   Decyzją Rodziców Szkoła przystępuje do egzaminu próbnego ósmoklasisty. Udział w nim jest całkowicie dobrowolny i zależy od decyzji Rodziców każdego ucznia.


   JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY?

   W dniach 30 marca, 31 marca i 1 kwietnia na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) i na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (OKE Poznań) około godz. 9:00 będą udostępniane testy próbne, które należy samodzielnie pobrać i wypełnić zgodnie z instrukcją na pierwszej stronie testu. Mają to być dokumenty w wersji edytowalnej, co ułatwi ich wypełnienie.

   Warto postępować tak, jak podczas prawdziwego egzaminu - od godz. 8:30 być w gotowości, sprawdzić komputer, dostęp do Internetu, wejść na stronę CKE lub OKE, przygotować wodę dla dziecka, gdyby podczas egzaminu chciało mu się pić.

   Około 9:00 należy pobrać test i najlepiej od razu zapisać go w komputerze, żeby na skutek jakiejś awarii sprzętu praca ucznia nie poszła na marne. Jeśli nastąpią jakieś problemy techniczne trzeba chwilę odczekać i podjąć kolejną próbę pobrania testu. Należy zacząć pracować z testem niezwłocznie po jego pobraniu.

   Z chwilą rozpoczęcia pracy przez ucznia warto włączyć minutnik lub zacząć w inny sposób odmierzać czas, by nie przekroczyć tego wyznaczonego na wykonanie zadań.

  Kod ucznia, który trzeba wpisać na teście, to oznaczenie wielką literą klasy i tegoroczny numer w dzienniku, np. A03, B17, C21.


   TERMINY I CZAS:

  - 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski – czas pisania egzaminu – 120 minut, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (na podstawie opinii PPP) jest on wydłużony o 50%, czyli do 180 minut.

  - 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka – czas pisania egzaminu – 100 minut, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest on wydłużony o 50%, czyli do 150 minut.

   - 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne, wszyscy nasi uczniowie piszą język angielski – czas pisania egzaminu - 90 minut, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest on wydłużony o 50%, czyli do 135 minut.


   KTO SPRAWDZA TESTY PRÓBNE?

   Test sprawdzają nauczyciele języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, którzy uczą w klasach ósmych. CKE udostępni szkołom klucze odpowiedzi i zasady oceniania zadań, a szkoły przekażą je nauczycielom. Natomiast Państwo będą mogli zapoznać się z nimi 8 kwietnia na stronie CKE. Wyniki testu będą Państwu na bieżąco przesyłane przez nauczycieli za pośrednictwem poczty elektronicznej lub poczty Librus. Ogólny wynik klasy i szkoły zostanie Państwu przekazany w późniejszym terminie, po dokonaniu podsumowania i analizy.
Wynik egzaminu wyrażony zostanie w punktach i przeliczony na wskaźnik procentowy. Nie wystawiamy za ten test ocen do dziennika.


   JAK WYPEŁNIĆ TEST I PRZESŁAĆ DO SPRAWDZENIA?

   Wykonany test należy przesłać mailem do swojego nauczyciela przedmiotu - tak samo, jak wykonywane dotąd zadania w ramach zdalnego nauczania. 

   Test należy wykonać taką techniką, jaka jest dla ucznia dostępna:
  • można go wypełnić, pracując na komputerze, zapisać i przesłać dokument w załączniku do maila,
  • można go wydrukować i pracować na kartce, a następnie sfotografować lub zeskanować i wysłać do nauczyciela,
  • można też czytać zadania w komputerze, a wykonywać na kartce, wyraźnie numerując zadania, następnie sfotografować lub zeskanować i wysłać do nauczyciela.

   Ważne jest, by uczeń pracował samodzielnie, postępował zgodnie z instrukcją na teście i przestrzegał wyznaczonego czasu pracy z testem.

   Życzymy Wszystkim Państwu dużo zdrowia, a Naszym Ósmoklasistom, którzy podejmą się pisania egzaminu próbnego życzymy powodzenia!
Edyta Talarowska

 


 

   Szanowni Rodzice, 

   Dzisiaj tj. 19 marca na stronach szkół podstawowych opublikowane są przez komisje rekrutacyjne listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkół. 

   Proszę do 23 marca drogą mailową przesłać „Potwierdzenie Woli uczęszczania do szkoły”– w załączeniu druk do pobrania 
 

Adresy mailowe szkół: 
 
Szkoła Podstawowa nr 1 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Szkoła Podstawowa nr 2 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Szkoła Podstawowa nr 3 (ZSP)  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Szkoła Podstawowa nr 5 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Szkoła Podstawowa nr 8 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Szkoła Podstawowa nr 10  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

   Na podstawie Państwa potwierdzeń 26 marca br. zostaną na stronach internetowych szkół opublikowane przez komisje rekrutacyjne listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. 

   Proszę o zachowanie spokoju i nie przychodzenie do szkół. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się ze szkołami telefonicznie lub z naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu tel. 533 306 892. 
 
 

 
   Wszystkie wnioski uczniów złożone do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach do klasy 1 na rok szkolny 2020/2021 zostały rozpatrzone pozytywnie. Uczniowie zostali przyjęci do klas pierwszych.
Zawieszenie zajęć dydaktycznych w szkole


   Decyzją Ministerstwa Edukacji, z powodu koronawirusa, we wszystkich szkołach w Polsce od 12 do 25 marca nie będą odbywały się zajęcia. Ze względów bezpieczeństwa, Rodzice i Opiekunowie, muszą pozostawić swoje dzieci w domach. 

   W szczególnych, wyjątkowych sytuacjach szkoła może zapewnić uczniom opiekę, ale tylko w dniach 12, 13 marca. Od poniedziałku 16 marca do 25 marca szkoła będzie zamknięta. 

   Proszę stosować się do wytycznych postępowania w czasie kwarantanny i logować się do dziennika Librus w celu uzyskania aktualnych informacji i wytycznych.

Agnieszka Ropska - dyrektor szkoły


   
STOPKA