SP1 Aktualności 15-lecie programu eTwinning! niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999019

-------------------------------------

 BHP
15-lecie programu eTwinning!

   Działając nieprzerwanie od 2005 roku, eTwinning w Polsce, zgromadził ponad 67 tysięcy nauczycieli, którzy we współpracy z eTwinnerami z całej Europy (i nie tylko) zrealizowali tysiące projektów! To jest także moje 10-lecie pracy z eTwinningiem.

   W ramach Programu współpracowałam z wieloma nauczycielami z kilkudziesięciu krajów realizując kolejne, wyjątkowe projekty – na ten moment jest ich ponad 40! Moim celem zawsze było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, ich wszechstronny rozwój oraz nauka kluczowych kompetencji niezbędnych w dzisiejszym świecie. A właśnie to dają projekty międzynarodowe, realizowane w języku angielskim.

   W naszej szkole jestem koordynatorem projektów międzynarodowych już od 7 lat. Od lat nasze działania są nagradzane prestiżowymi odznakami Programu za innowacyjność i przykład dobrej praktyki dla innych szkół z całej Europy. Trzy lata z rzędu nasze projekty były wybierane jako najbardziej innowacyjne wydarzenia w ramach Europejskiego Dnia Języków.

   Co więcej, jesteśmy jedną z dwóch szkół w województwie lubuskim, które otrzymały tytuł Szkoły eTwinning. Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:
• Praktyka cyfrowa
• Praktyka w zakresie eBezpieczeństwa
• Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania
• Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry
• Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów

   W nagrodę znalazłam się także w gronie 11 nauczycieli z Polski, którzy pojechali na 3-dniową międzynarodową konferencję dla Szkół eTwinning w Dublinie w Irlandii.

   Jesteśmy niezwykle dumni z naszych wyników i wysokiej jakości jaką prezentują nasze działania. Aby uczcić nasz wspólny sukces planujemy kilka jubileuszowych atrakcji. Śledźcie stronę naszej szkoły, gdyż już niedługo krótkie relacje z tegorocznych projektów oraz wspomnienia działań z poprzednich lat!
Z pozdrowieniami,
Izabela Mielniczek
nauczycielka języka angielskiego
 
STOPKA