SP1 Aktualności Z życia klasy 3B wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028377

-------------------------------------

 BHP


Z życia klasy 3B

ANDRZEJKI


   29 listopada klasa 3b świętowała tradycyjne Andrzejki. Nie zabrakło dobrej zabawy. Trzecioklasiści wykazali się duża samodzielnością w przygotowaniu wróżb.
Wioletta Łęcka


fot. Wioletta Łęcka


BARBÓRKA

   4 grudnia jak co roku obchodzimy Barbórkę zwana inaczej Dniem Górnika. Święto to obchodza, również geolodzy i inne osoby wykonujace zawody zwiazane z poszukiwaniem paliw kopalnych. Te i inne ciekawostki podczas zajęć dotyczacych tego święta usłyszeli uczniowie klasy 3b.
Wioletta Łęckafot. Wioletta Łęcka


KRÓTKIE OPOWIEŚCI O MISIACH

Wręczenie nagród w klasie 3b za udział w konkursie zatytułowanym "Krótkie opowieści o misiach".

   I miejsce zajął Wojciech Rosa. Na wyróżnienia zapracowały, również uczennice Oliwia Zawadzka i Marlena Polaczek. W nagrodę otrzymali egzemplarz książki, w której uwieczniono nagrodzone opowiadania. "Krótkie opowieści o misiach" są dostępne w naszej szkolnej bibliotece. Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.
Wioletta Łęckafot. Wioletta Łęcka


TURNIEJ - "ZŁOTA NUTKA"

   12.12.2019 uczniowie klasy 3b zajęli III miejsce w XVII edycji turnieju-zabawy dla trzecioklasistów "ZŁOTA NUTKA'' organizowanym przez SP nr 5 im. Polskich Noblistów. Turniej odbył się w sali widowiskowej "LUNA''. Udział w konkursie wzięli:Frątczak Lena, Galuba Maria, Gruszka Maja, Jankowska Julia, Kisielewski Marcel, Najmowska Nikola, Rosa Wojciech, Sokalski Filip, Śniatecka Aleksandra, Wiatrowska Wiktoria, Zawadzka Oliwia i Zdzieniecki Brajan.

   Uczniowie zaprezentowali się w muzycznej inscenizacji piosenki "Kaczka Dziwaczka''. Turniej składał się z dziewięciu rund, w których uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą podstawowych wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji muzycznej.
Wioletta Łęcka


fot. Wioletta Łęcka


"PRZYGODA KAROLCI" - KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI KLCZOWYCH

   "Przygody Karolci''. Uczniowie klasy 3b rozwijali swoje kompetencje kluczowe na podstawie omawianej lektury "Karolcia''. Sami byli zaskoczeni ilością przydatnych umiejętności podczas wykonywania zadań.
Wioletta Łęcka


fot. Wioletta Łęcka


MIKOŁAJKI

Mikołaj z workiem prezentów zawitał, również w klasie 3b.
Wioletta Łęcka

fot. Wioletta Łęcka


WARSZTATY KULINARNE

   18 grudnia uczniowie klasy 3b wzięli udział w warsztatach kulinarnych, których celem było przygotowanie przyprawy piernikowej. Warsztaty poprzedzone były prezentacją multimedialną, która przybliżyła uczniom kraje w których uprawiane są rośliny służące do tworzenia przyprawy piernikowej oraz ich wygląd i zapach. Wszyscy doskonale się bawili podczas, wsypywania, mieszania i ucierania w moździerzach. Oczywiście zachowane zostały proporcje przypraw, które podane były w przepisie.

Zadanie sprzyjało integracji oraz nabywaniu umiejętności współpracy w grupie.

Piesza wycieczka ulicami miasta sprzyjała świątecznej atmosferze.
Wioletta Łęcka

fot. Wioletta Łęcka

 
STOPKA