SP1 Aktualności „Akademia Bezpiecznego Puchatka” piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014732

-------------------------------------

 BHP


„Akademia Bezpiecznego Puchatka”


   W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły realizują kolejną edycję programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty.

   Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest edukacja uczniów klas pierwszych w zakresie bezpieczeństwa, uczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy i w czasie odpoczynku.

   Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, a tym samym uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych.

   Od września dzieci uczestniczyły w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne. Uczniowie poznawali znaki drogowe, wykorzystywali zdobytą wiedzę w praktyce. Dzieci uczyły się jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

   W październiku odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Podczas tego spotkania klasy pierwsze otrzymały kamizelki odblaskowe.

   W ostatnich dniach listopada uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach warsztatowych dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Puchatek „przypominał” dzieciom o konieczności noszenia odblasków by być widocznym na drodze. Ponadto uczniowie obejrzeli krótkie filmy o prawidłowym zachowaniu się na drodze. Podczas zajęć wykorzystano różnorodne metody i formy pracy. Uczniowie rysowali drogę do szkoły, jadące samochody oraz naklejali znaki drogowe. Dzieci miały możliwość rozwiązywania ciekawych zadań rozwijających pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Przekazano Pierwszakom niezbędną wiedzę, która pomoże im unikać groźnych sytuacji na drodze.

   Już wkrótce odbędą się następne ciekawe zajęcia z udziałem Puchatka.
Monika Majerska

fot. Monika Majerska
 
STOPKA