SP1 Aktualności Spotkanie z kuratorem sądowym niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999294

-------------------------------------

 BHP
Spotkanie z kuratorem sądowym

   Dnia 28.10.2019 r. i 05.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się spotkania dla uczniów klas VI-VIII z kuratorem sądowym Bartoszem Wiatrowskim. Spotkanie to było realizacją zadań profilaktycznych w ramach edukacji prawnej, jako sposobu promowania wiedzy prawniczej oraz zapobiegania przestępczości.
   Pan kurator mówił o dostrzeganych problemach w funkcjonowaniu młodzieży. Opowiedział zebranym, czym jest demoralizacja, przestrzegał przed negatywnym wpływem nieodpowiedniego towarzystwa oraz szeroko omówił zjawisko cyberprzemocy. Informował o konsekwencjach prawnych złego zachowania, w jakich okolicznościach Sąd przyznaje nadzór kuratora, a także wspomniał o możliwych konsekwencjach prawnych stosowanych wobec nieletnich. Przestrzegał przed nieprawidłowym korzystaniem z Internetu i telefonów komórkowych.
   Spotkanie z kuratorem sądowym było dla wszystkich wartościową lekcją. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, zadawali liczne pytania najczęściej dotyczące cyberprzemocy.
Dominika Michalak i Aneta Kochanowicz


fot. Dominika Michalak
 
STOPKA