SP1 Aktualności Turniej Pięknego Czytania dla klas 2 i 3 połączony z lekcją ekologii z panem leśnikiem piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11013876

-------------------------------------

 BHP


Turniej Pięknego Czytania dla klas 2 i 3 połączony z lekcją ekologii z panem leśnikiem

   28 października 2019 r. odbył się w bibliotece szkolnej nietypowy Turniej Pięknego Czytania dla klas 2 i 3 połączony z lekcją ekologii z panem leśnikiem.

   Reprezentanci klas oprócz czytania fragmentów książki R. Piątkowskiej Gang Słodzików otrzymali nietypowe zadania. Pierwszym z nich było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej różnych pozamiejskich krajobrazów, następnie ułożenie napisów z warstwami lasu w kolejności od najniższej warstwy do najwyższej. Grupa dzieci z zaproszonym gościem udała się na zajęcia w terenie i zbierała nasiona drzew do posiania. Pozostałe dzieci wykonywały w zespołach prace plastyczne „Leśna polana” z surowców wtórnych. Wszystkie niewykorzystane materiały uczniowie posegregowali i wyrzucili do odpowiednich pojemników do segregacji odpadów.

   Po powrocie z wycieczki pan leśniczy omówił zasady siania i sadzenia młodych drzewek oraz zademonstrował sianie nasionek. Każda z grup doskonale poradziła sobie z kolejnym zadaniem i zasiała nasionka jarzębiny, klonu i grabu.

   Turniej Pięknego Czytania był podsumowującą uroczystością szeregu działań, w które zaangażowane były klasy 1,2,3 biorące udział w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodzików” . Uczniowie klas 2 i 3 wykonali dekorację prezentującą siłę dziecięcej wyobraźni Magiczne Drzewo wykonane z surowców wtórnych i wykorzystane podczas Szkolnego Turnieju Pięknego Czytania. Ponad to dzieci z klas 2 i 3 otrzymały dzienniczki czytania na naklejki, które miały je zainspirować do codziennego głośnego czytania.

Zwycięzcy Turnieju Pianego Czytania klas 2 i 3:

I miejsce Stanisław Jans klasa 2a

II miejsce Marlena Polaczek klasa 3b

III miejsce Jakub Łopuch klasa 3c


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do codziennego czytania. W bibliotece mnóstwo książek czeka właśnie na Ciebie.
Anna Andrukiewicz, Małgorzata Fedorowicz - Nalaskowska


fot. Anna Andrukiewicz
 
STOPKA