SP1 Aktualności Tydzień Kodowania 2019 w ODN w Zielonej Górze i SP1 Żary piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10988842

-------------------------------------

 BHP
Tydzień Kodowania 2019 w ODN w Zielonej Górze i SP1 Żary    16 października w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019 w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze odbyły się zajęcia z warsztatami dla nauczycieli. Część pierwsza dotyczyła robotów typu MakeBlock. Warsztaty prowadzili uczniowie II Ekologicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze pod kierunkiem nauczyciela Mariusza Szpakowicza. Uczniowie liceum byli instruktorami, pokazali jak składa się roboty, programuje i steruje nimi. 
   Druga część zajęć to zapoznanie z aplikacją PixBlocks, - rozbudowanym narzędziem informatycznym przydatnym do nauki programowania już od klasy pierwszej.
   W naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbywają się lekcje z kodowania w klasach ósmych w programie Scratch. Wkrótce do kodujących ósmoklasistów dołączą uczniowie klas czwartych i piątych, którzy będą kodowali na stronach: Botlogic.us i Lightbot.com. Październikowe kodowanie zamkną klasy szóste i siódme rozwiązując zadania na stronie Code.org. i PixBlocks.comWkrótce fotorelacja.
Cezary Sułkowski

fot. Cezary Sułkowski

 
STOPKA