SP1 Aktualności Wycieczka do Parku Mużakowskiego wtorek, 21 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11004078

-------------------------------------

 BHP
Wycieczka do Parku Mużakowskiego

   W piękny wrześniowy dzień uczniowie klas 3c, 3d i klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Łęknicy, zamiast siedzieć w szkolnych ławkach, wybrali się wraz w opiekunami na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Miała ona nie tylko charakter integracyjny. Jej głównym celem była przede wszystkim edukacja przyrodnicza. Park Mużakowski - wpisany do światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się on na terenie przygranicznym polsko-niemieckim, przepływa przez niego Nysa Łużycka. Przez około 2 godziny grupa spacerowała po pięknym parku podziwiając różnorodny krajobraz. świeże powietrze, pieczone kiełbaski oraz tak ważne Sprzątanie świata to wszystko jeszcze mieliśmy zaoferowane w tym dniu. Nad nami czuwał pan Przewodnik- Andrzej Marszałek. Tutaj uczniowie wędrując po parku dzieci poznały florę występującą w różnych zakątkach świata, obejrzały ciekawe miejsca i podziwiali piękno polskiej natury. Po ciężkiej pracy odpoczywaliśmy przy ognisku i zajadaliśmy się pieczonymi kiełbaskami. Na koniec dzieci z SP w Łęknicy zaprezentowały nam krótką historię Łęknicy. Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze.
Wioletta Bas, Halina Pietrzak, Honorata Kryszewska oraz Lena Kozik klasa 3c.


fot. Wioletta Bas
 
STOPKA