SP1 Aktualności Code.org - propozycja na wakacje niedziela, 26 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11020066

-------------------------------------

 BHP


Code.org - propozycja na wakacje

   Uczniowie klas piątych w maju i czerwcu zmagali się z kodowaniem na stronie code.org. W klasie czwartej poznali podstawy, a w klasie piątej rozwiązują zadania na poziomie 2. Przez wszystkie etapy kursu przeprowadzają nas animowane postacie, które są urozmaiceniem gry-nauki i ułatwiają zapamiętywanie pomysłów na rozwiązanie problemu.

   Zadania uczą kodowania opartego o bloki, które można znaleźć w JavaScript, w jednym z najpowszechniej stosowanym języku programowania na świecie. Na miejsce do wykonywania zadania składa się duży obszar roboczy, bloki są umieszczone w kategoriach, jest też obszar ze wskazówkami i miejsce gdzie znajdują się bloki w formie kodu, który można podglądnąć.

 Uczniowie otrzymują login klasy i własny kod dostępu. Wszystkie rozwiązane zadania są zapisywane i można do nich wrócić w każdej chwili, zmieniając kod, lub go poprawiając osiągając w ten sposób lepszy wynik. Oczywiście w czasie wakacji można również kodować. Wystarczy założyć darmowe konto. Polecam, szczególnie w deszczowe dni i chłodne wieczory.
Cezary Sułkowski

fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA