SP1 Aktualności „Wielcy Badacze Świata” zdobywają sprawność Rycerza poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11023990

-------------------------------------

 BHP


„Wielcy Badacze Świata” zdobywają sprawność Rycerza

   Podczas ostatnich zbiórek Gromady Zuchowej „Wielcy Badacze Świata” zdobywaliśmy sprawność Rycerza. Tworzyliśmy Kodeks Rycerski, uczyliśmy się rycerskiego Savoir Vivre`u, a także budowaliśmy zamki, w których chcielibyśmy pełnić tę zaszczytną funkcję.

   W dniu 25.05.2019 pojechaliśmy do Międzyrzecza, gdzie odbywał się Zlot Gromad Zuchowych Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Przeszło 200 zuchów z całego województwa wraz z kadrą wzięło udział w tych rycerskich zmaganiach. Zlot rozpoczęliśmy apelem i od razu po nim wyruszyliśmy na Grę Miejską. Podczas gry miejskiej wykonywaliśmy zadania, dzięki którym wcielalismy się w rycerzy i sprawdzaliśmy swoją zręczność. Po obiedzie czekała na nas Rycerska Parada Oszustów. Okazało się, że mamy bardzo dużą wiedzę na temat rycerstwa i znaliśmy odpowiedzi na większość pytań. Po quizie spacerem przeszliśmy na dwór zamkowy i w tych okolicznościach zakończyliśmy apelem nasz Zlot. Z dumą będziemy nosić tę sprawność na naszym ramieniu.
Pozdrawiam
Emilia Drgas

fot. Emilia Drgas
 
STOPKA